آموزش طراحی آلبوم دیجیتال و ترکیب بندی بُعد دار چند پرتره برای ساخت نوعی آلبوم دیجیتال با فتوشاپ

من این بار  با یک آموزش تازه فتوشاپ برای علاقه مندان عکسهای ترکیبی پرتره و در ادامه ی مطلبی که درباره ی آموزش برش دقیق پرتره در فتوشاپ (Adobe Photoshop)

و بریدن مو عنوان شد، آماده ام  و می خواهم با کمک چند عکس پرتره ی دیگر از همان دختر کوچولوی درس قبلی نوعی ترکیب بندی و صفحه بندی آلبوم دیجیتال کودک را با یک روش نسبتاً آسان و سریع حرفه ای به شما آموزش دهم پس چند تا عکس با کیفیت که در شرایط نوری مناسب توسط یک عکاس حرفه ای در آتلیه عکاسی شده باشد را با زمینه ساده ی روشن انتخاب کنید.این را در نظر داشته باشید که بهتر است عکسها در حالات مختلف باشند و همگی در یک شرایط نوری واحد عکاسی شده باشند و حتی الامکان 3 تا عکس لانگ شات، یک عکس کلوزاپ و یک عدد مدیوم شات نیاز است.

تعداد عکسهایی که می خواهید در این ترکیب بندی بچینید و بکار ببرید به نسبت طول و عرض کادری که می خواهید برای آلبوم ببندید بستگی دارد و کادرهای افقی کشیده با نسبت طول به عرض 2 به 1 مخصوصاً برای طراحی آلبوم دیجیتال کودک بهتر جواب می دهند.

برای شروع کار فایل جدید با  رزولوشن 300 dpi  ایجاد نمایید. من یک فایل جدید 20x30 افقی می سازم، سپس همه فایلهای مورد نظر را در آن درگ می کنم ، چهار لایه با 4 عکس در زوایا و حالات مختلف از یک کودک می سازم و با حروف لاتین نامی را برای هر لایه که شامل یک عکس مجزا است انتخاب می کنم.

اکنون که لایه B انتخاب شده است، آنرا بر روی حالت Darken تنظیم می نمایم.لایه های دیگر نیز فعلا Hidden باشند . عکس B را به گوشه ی راست کادر می آورم چون گوشه ای از لباس دختر بچه حزف شده است . لایه ی C را نیز با حالت Darken در  گوشه ی سمت چپ قرار می دهم و کمی سایز آن را کوچک می کنم.

 

آموزش خصوصی فتوشاپ(روتوش،فتومونتاژ،طراحی آلبوم)

 

تصویر A را نیز با مود Darken جابجا می نمایم و بخاطر ایجاد بٌعد وو فضا در تصویر کمی کوچکترش می نمایم تا دور تر از C و B  به نظر آید و  آن را در پشت لایه ی C می گذارم. تصویر D را نیز با همان حالات قبلی در مرکز و دورتر و کوچکتر از بقیه  می چینم و تصاویر را برای بدست آوردن یک ترکیب بندی خوب و بٌعد مناسب جابجا می کنم.

حالا نوبت به دوربری و برش دقیق قسمتهای لازم عکس های کودک می رسد.در ابتدا تصویر C را بر می گزینم و در حالت Normal و بالاترین قسمت در پنجره لایه ها قرارش می دهم.

نکته:حالت Darken کمک می کند تا لایه های زیرین را ببینید و جا و ترکیب بندی مناسب عکسها را تشخیص دهید.

 

 

 

در سمت راست آن با ابزار Magic wand زمینه سفید را انتخاب نموده و  با ابزار پا کن پاک می کنم. در مورد دور موها و قسمتهای دیگر نیز همینگونه عمل می کنم. با شورتکاتهای کیبورد CTRL+ D نواحی انتخاب شده را از حالت انتخاب خارج می شوند. هرجای دیگری که لازم باشد برای بدست آوردن یک تصویر دلخواه با ترکیب بندی خوب  پاک می کنم.

 

 

تصویر D را نیز انتخابمی نمایم ، یک کپی از آن گرفته و در حالت Normal با Opacity 50% تنظیم می کنم تا پرسپکتیو تصویر بیشتر شود و یک جلوه ی ساده و جالب ایجاد شود.نور لایه ی C را که از همه تصاویر جلوتر است را می افزایم.

هر چه پرتره جلوتر باشد بهتر است که روشن تر ،دارای رنگهای گرمتر و شارپ تر(واضح تر) باشد و برعکس آنهایی که در عمق تصویر هستند دارای رنگهای سردتر،متمایل به یک رنگ خاص و یا کاملا خاکستری باشند ،زیباتر است و نتیجه طراحی آلبوم دیجیتال شما بهتر خواهد شد.

رنگ تصویر را با Image>Adjutments>Hue/saturation , با Levels تغییر می دهم و نتیجه ای را دوست دارم بدست می آورم. در آخر نیز تمام لایه ها را Flat می نمایم .

نویسنده و فتوشاپکار: زویا توکلی

 

آموزش خصوصی فتوشاپ(روتوش،فتومونتاژ،طراحی آلبوم)

Get our toolbar!

persian french

بر چسب های گالری عکس کودک

آتلیه کودک،اتلیه کودک,اتلیه،آتلیه عکاسی کودک،آتلیه عکس کودک،آتلیه عکس،آتلیه،گالری عکس کودک،گالری عکاسی،گالری کودک،کودک،نوزاد،اتلیه عکاسی نوزاد،گالری عکس نوزاد،عکاسی تخصصی نوزاد،عکس بارداری،آتلیه بارداری،اتلیه عکس کودک،اتلیه نوزاد،اتلیه عکس،اتلیه کودک تخصصی،عکاسی از دوران بارداری،عکاس دوران بارداری،گالری عکس بارداری،آتلیه عکس بارداری،گالری نوزاد،گالری کودک،عکس نوزاد،لباس نوزاد،آتلیه زویا،بهترین اتلیه در تهران،بهترین اتلیه کودک عکاسی از نوزاد،عکاسی از خواب نوزاد، عکس نوزاد زیبا،نوزاد تازه متولد شده،اتلیه کودک حرفه ای،عکاسی در کرج،عکاس کودک،عکاس،آموزش فتوشاپ،آموزش فتوشاپ تخصصی،عکس نوزاد خوابیده،بهترین اتلیه کودک کرج،خواب نوزاد،عکس خواب نوزاد،عکس خانوادگی،پرتره نوزاد،عکاسی پرتره کودک،عکس زن باردار،عکس زن حامله،عکس نوزاد،آتلیه تخصصی کودک،اتلیه عکس بارداری،عکس بانوان باردار،آموزش تهیه خوراکی برای کودک، عکس پدر و کودک ،برش عکس با فتوشاپ،برش مو در فتوشاپ،آموزش برش مو،کودک ناز خوشگل،عکس کودک زیبا،گالری عکس کودک ناز،آتلیه عکاسی بارداری،آتلیه بارداری،عکس آتلیه کودک،آتلیه عکس تخصصی کودک، اتلیه کودک در کرج،آتلیه نوزاد در کرج،اتلیه در تهران،عکاس نوزاد متبهر،اتلیه نوزاد و کودک،عکس نوزاد خوشگل، عکس نوزاد ناز،زیباترین نوزادان،نوزادان ایرانی،عکاسی از نوزاد، عکس نوزاد خوابیده در سبد، گالری عکس خواب نوزاد،خواب نوزادان،نوزاد در خواب،دکور عکس نوزاد،آتلیه خوب در کرج،بهترین عکاسی در کرج،اتلیه عکس کودک کودک در کرج،عکس خانم باردار، نی نی خوشگل،آموزش غذا،خوراکی،دسر،کرم موزی،آتلیه عکاسی،در کرج،پوره سیبزمینی،آموزش دسر،شیرینی،غذای کودک، شیرینی کودک،دسر برای کودک،بهترین اتلیه تهران،دسر ژله ای،ژله چند رنگ،لازانیا، لازانیای سبزیجات،پوره ذرت، لازانیا با ماهی،لازانیای مرغ،کدو حلوایی، دسر کدو حلوایی،پای شکلات،پای، طرز تهیه پای شکلات،پوره مرغ و جوانه،دونات،پخت دونات،پختن فرنی،پای شکلاتی خوشمزه،جوانه گندم و ماش،پوره نخود سبز و لوبیا ،ژله با ماست،عکس کودک ناز،کودک خوشگل،کودک بامزه،آتلیه تخصصی،آتلیه عکاسی حرفه ای،آتلیه کودک با پرسنل خانم،عکس اسپرت ،عکاسی اسپرت،عکس عروس، آتلیه،آتلیه عکس اسپرت،اتلیه عکاسی اسپرت ،اموزش نورپردازی عکاسی،اموزش عکاسی پرتره،اموزش عکاسی کودک

كاربران آنلاین

ما 28 میهمان آنلاین داریم

تصویر تصادفی

رأی گیری

رای گیری

نتایج